У територіальних управліннях Служби судової охорони в рамках занять з професійної підготовки тривають лекційно-практичні заняття з надання першої домедичної допомоги.
Так, на Рівненщині для співробітників підрозділу особистої безпеки та взводу швидкого реагування Територіального управління Служби судової охорони у Рівненській області заняття проводив сертифікований медичний інструктор місцевого товариства Червоного Хреста капрал Служби судової охорони Андрій Кінзерський.
Він навчав своїх колег, співробітників спецпідрозділів, надавати екстрену домедичну допомогу як собі, так і особі, яка охороняється, під час раптового збройного нападу.
Судові охоронці теоретично відпрацьовували нестандартні ситуації загрози життю людини, а практично мали змогу самостійно повторити маніпуляції з невідкладної допомоги: навчалися накладати турнікет собі та колегам, а також правильно робити непрямий масаж серця.
Варто додати, що заняття з надання долікарської допомоги в Територіальному управлінні Служби судової охорони у Рівненській області проводять систематично, а для створення умов, наближених до реальних, застосовують різні медичні стимулятори.
А для співробітників Територіального управління Служби судової охорони у Донецькій області заняття з надання першої домедичної допомоги проводив асистент кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Донецького національного медичного університету Сергій Северин.
У теоретичній частині, яка тривала за європейським протоколом приблизно 4–4,5 години (саме стільки часу необхідно людині, аби засвоїти й випрацювати всі необхідні навички з надання долікарської допомоги під час надзвичайної ситуації), діагностували звичайну та клінічну смерть, вчилися правильно проводити серцево-легеневу реанімацію.
Судовим охоронцям важливо вміти правильно надавати долікарську допомогу, адже будь-якої хвилини може скластися ситуація, коли їхні навички допоможуть врятувати життя людини.
Не зайвим буде нагадати, що своєчасно надана кваліфікована долікарська допомога в перші 4 хвилини рятує життя.