flag Судова влада України

На Прикарпатті та Житомирщині судові охоронці удосконалювали свої професійні навички із забезпечення безпеки установ судової влади

07 серпня 2020, 11:03

Співробітники територіальних управлінь Служби судової охорони спільно з представниками інших правоохоронних органів і силових структур продовжують удосконалювати практичні навички із забезпечення безпеки установ судової влади під час тактико-спеціальних занять.

Так, командири взводів та відділень підрозділів охорони Територіального управління Служби судової охорони у Івано-Франківській області відточували свої навички на базі одразу чотирьох судових установ області: Івано-Франківського апеляційного суду, Івано-Франківського міського суду, Івано-Франківського окружного адміністративного суду та Галицького районного суду. 

В умовах, наближених до реальних, судові охоронці відпрацювали алгоритм дій під час проявів неповаги до суду, порушень громадського порядку в залах судових засідань та під час проведення акцій протесту біля судових установ.

Подібні навчання відбулися днями й на Житомирщині, де на території Коростенського міськрайонного суду співробітники Служби судової охорони разом із правоохоронцями та рятувальниками відпрацювали алгоритм дій під час виникнення нештатних ситуацій. Зокрема, у разі опору агресивно налаштованого натовпу, спроби зриву судового засідання та грубих порушень громадського порядку в суді, виявлення вибухонебезпечних предметів,  а також у разі виникнення пожежі в приміщенні суду.

Перед практичною фазою тактико-спеціального заняття співробітники Територіального управління Служби судової охорони у Житомирській області також навчалися надавати долікарську допомогу до приїзду карети швидкої: зупиняти кровотечу та проводити серцево-легеневу реанімацію, розрізняти епілептичний напад, інсульт чи інфаркт і яку першу долікарську допомогу необхідно надати в цьому разі.

Варто зазначити, що систематичне проведення подібних тактико-спеціальних занять на базі органів системи правосуддя не тільки підвищують кваліфікаційний рівень співробітників Служби судової охорони, а й ефективність спільних дій, взаємодії та злагодженої командної роботи з представниками інших силових структур під час забезпечення безпеки учасників судового процесу.