Сьогодні, 3 липня, у Києві розпочалися дводенні навчально-методичні збори з начальниками територіальних управлінь Служби судової охорони.
Для участі у зборах до центрального органу управління Служби судової охорони прибули начальники територіальних управлінь з усіх 24 областей нашої держави.
Відкрив роботу зборів Голова Служби судової охорони генерал-майор Валерій Бондар, який зазначив, що цей захід має на меті не тільки підбити підсумки діяльності Служби за перше півріччя та поставити завдання на друге, а й надати керівникам територіальних підрозділів Служби методичну та практичну допомогу в організації й виконанні службових завдань.
Він також зазначив, що збори вперше проводяться в повному складі, адже до створених у минулому році 16 територіальних управлінь доєдналися ще 8, діяльність яких запущена в цьому році.
- За рік ми разом провели гігантську роботу, і сьогодні Служба судової охорони представлена в усіх областях нашої держави, - наголосив генерал-майор Валерій Бондар.
Голова Служби судової охорони коротко заслухав кожного керівника територіального управління, відзначив сильні сторони діяльності управлінь та вказав на недоліки. Окремо наголосив на необхідності підтримувати високий рівень взаємодії як з органами судової влади на місцях, так і з представниками інших правоохоронних та силових структур.
Також генерал-майор Валерій Бондар поставив керівникам територіальних управлінь Служби першочергові завдання на друге півріччя 2020 року. Це, зокрема подальший розвиток територіальних управлінь та їх підрозділів охорони, швидкого реагування й особистої безпеки суддів, початок роботи у вересні цього року власного навчального центру на Вінниччині, підвищення рівня професійної підготовки особового складу Служби, підготовка та проведення восени поточного року двоступеневого тактико-спеціального навчання тощо.
- А головне наше завдання – до кінця 2020 року взяти під свою охорону понад 400 об’єктів системи правосуддя і забезпечити в них безпеку всіх учасників судового процесу та удосконалення і розвиток підрозділів швидкого реагування й особистої безпеки суддів, - наголосив Голова Служби судової охорони генерал-майор Валерій Бондар.
З вітальним словом від імені керівництва Українсько-канадського Проєкту підтримки судової реформи (SJRP), який вже рік як підтримує розвиток Служби судової охорони, до учасників зборів звернулася координаторка з питань гендерної політики та судового адміністрування пані Людмила Чернявська.
- Співпраця зі Службою судової охорони – наш найпріорітетніший напрям діяльності. Адже в сучасному світі право теж потребує захисту: від неповаги, від втручання і тиску, інших негативних факторів. Забезпечення захисту правосуддя – головний обов’язок Служби судової охорони, і наш Проєкт усіляко в цьому допомагає, - підкреслила пані Людмила Чернявська й побажала учасникам зборів подальшого успішного розвитку Служби судової охорони.
Під час проведення зборів його учасники розглядають велику кількість питань службової діяльності територіальних управлінь Служби. Зокрема, проблемні питання в організації охорони органів судової влади, організацію професійного навчання співробітників Служби в умовах карантину, проблемні питання кадрової роботи та шляхи їх вирішення, стан фінансового та порядок логістичного забезпечення, особливості організації оперативно-чергової служби, матеріально-технічного забезпечення, організації радіо та ІР зв’язку тощо.
Завершаться навчально-методичні збори 4 липня проведенням на базі Вищого антикорупційного суду тактико-спеціального заняття з відпрацювання тактичних дій підрозділів охорони, швидкого реагування та особистої безпеки суддів територіальних управлінь Служби судової охорони.