За шість місяців цього року співробітники Служби судової охорони попередили пронесення до установ системи правосуддя 19.818 заборонених предметів.
Про це повідомили в управлінні забезпечення безпеки учасників судового процесу центрального органу управління Служби судової охорони. Так, у червні цього року співробітники Служби не допустили пронесення до установ та органів судової влади 3885 заборонених предметів. Це майже на тисячу одиниць більше, ніж було зафіксовано у травні. Тобто, попри обмежений доступ відвідувачів до органів Феміди у зв’язку з карантинними заходами, громадяни України продовжують нехтувати забороною і приходять до судових установ із предметами, категорично забороненими до пронесення.
Найбільшу кількість заборонених предметів не допущено до пронесення в органи й установи судової влади міста Києва та Київської області (5.389 од.), Дніпропетровської області (3.988 од.), Харківської області (3.268 од.), Одеської області (2.001 од.) та Львівської області (1.453 од.).
Більшість заборонених предметів, з якими відвідувачі намагаються пройти до судових установ, становлять: ножі – 1.504 од., балончики, споряджені речовинами сльозогінної та дратівної дії, – 691 од., набої – 1.040 од., пристрої для відстрілу патронів, споряджених гумовими кулями, – 311 од. Також у червні не допустили пронесення до органів судової влади 22 од. травматичної зброї, 33 од. електрошокових пристроїв, 20 од. вогнепальної зброї та 15 од. травматичної зброї.
Загалом із початку 2020 року співробітники Служби судової охорони не дозволили пронести до 305 установ системи правосуддя у 24 областях України, які перебувають під охороною Служби, майже 20 тисяч заборонених предметів.
Служба судової охорони нагадує всім відвідувачам судових установ, що до приміщень органів та установ системи правосуддя забороняється пропускати осіб із боєприпасами, вогнепальною, газовою зброєю та пристроями для відстрілу патронів із гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, балончиками, спорядженими речовиною сльозогінної (сльозоточивої чи дратівної) дії, наркотичними, легкозаймистими, вибухонебезпечними, радіоактивними та отруйними речовинами, з колюче-ріжучими предметами.
Не варто приносити до приміщень судів та органів системи правосуддя речі підвищеної небезпеки. Завчасно враховуйте це під час відвідування судових установ.