flag Судова влада України

Голова Служби судової охорони Валерій Бондар: Ми стаємо неприступною стіною між правосуддям і злочинністю

15 червня 2020, 18:07

Сьогодні, 15 червня, у Києві в режимі відеоконференції пройшла робоча зустріч Голови Служби судової охорони Валерія Бондаря з головним міжнародним експертом з питань судової реформи Проєкту ЄС “Право-Justice” Анною Адамською-Галлант.

У роботі відеоконференції також взяли участь головні, національні та міжнародні експерти Проєкту ЄС “Право-Justice” Поліна Лі, Cільвіу Сандру, Кейс Верхарен, Євгенія Бондаренко, Даріуш Сєліцький та інші.

Головна мета онлайн-зустрічі полягала в обговоренні спільних напрямів роботи у 2021-2022 роках.

На початку відеозустрічі пані Анна Адамська-Галлант повідомила про продовження роботи Проєкту ЄС з питань судової реформи “Право-Justice” на наступні два роки й запропонувала обговорити напрями подальшої співпраці зі Службою судової охорони.

- Служба судової охорони дуже швидко рухається вперед, і ми готові надати вам необхідну допомогу, аби темп вашого руху був таким же високим, - зазначила Анна Адамська-Галлант.     

Від імені особового складу Служби судової охорони Голова Служби Валерій Бондар висловив щиру вдячність за підтримку Проєкту ЄС “Право-Justice” на шляху розвитку та становлення Служби судової охорони як невід’ємної складової системи правосуддя України.

- Участь наших співробітників у заходах професійної спрямованості, організованих Проєктом “Право-Justice”, дає змогу отримувати нам нові знання, а завдяки безпосередній участі в заходах – обмінюватися досвідом, створювати та поширювати серед представників судової влади позитивний імідж Служби, - зазначив Валерій Бондар.

Він також поінформував учасників заходу про сьогодення Служби судової охорони. Так, Голова Служби зазначив, що в той час, коли триває ця відеоконференція, понад 150 судових охоронців задіяно для забезпечення громадського порядку та безпеки всередині Шевченківського районного суду міста Києва, який розглядає одну з резонансних судових справ.

А загалом щоденно для забезпечення безпеки судових установ залучається майже 900 співробітників Служби судової охорони, які охороняють 272 об’єкти системи правосуддя.

- До кінця червня ми плануємо довести кількість установ судової влади, які охоронятимуться Службою, до 300. А до кінця року – взяти під свою охорону понад 400 об’єктів судової влади. Ми стаємо неприступною стіною між правосуддям і злочинністю, - підкреслив генерал-майор Валерій Бондар.

Голова Служби судової охорони також розповів іноземним колегам про те, наскільки світова пандемія Covid-19 вплинула на діяльність Служби. Зокрема, про вжиті дієві обмеження та профілактичні заходи з метою недопущення розповсюдження коронавірусу як серед співробітників Служби, так і серед суддів, працівників апаратів судів, а також і серед учасників судових процесів.

- З початку карантину співробітниками Служби забезпечено безпеку проведення понад 540 тис. судових засідань, зокрема близько 140 – з розгляду резонансних справ, - повідомив Валерій Бондар.

Говорячи про двосторонню співпрацю в рамках Проєкту ЄС “Право-Justice” на 2021-2022 роки, Валерій Бондар наголосив на кількох важливих напрямах. Це, насамперед, подальший професійний розвиток особового складу Служби судової охорони, співпраця в питаннях законодавчого врегулювання діяльності Служби, а також розвиток спроможностей Служби з питань комунікацій.  

- Сподіваюся на подальшу плідну співпрацю, яка принесе користь і Службі судової охорони, і нашій державі, - наголосив Валерій Бондар.

Головний міжнародний експерт із питань судової реформи Проєкту ЄС “Право-Justice” Анна Адамська-Галлант та головні, національні й міжнародні експерти цього Проєкту підтримали запропоновані Головою Служби судової охорони напрями подальшої співпраці та висловили впевненість, що їх практична реалізація допоможе Службі судової охорони стати надійним захисником судової влади України.