flag Судова влада України

Українські та канадські судові охоронці поділилися досвідом організації служби з охорони судових установ в умовах карантинних обмежень

11 червня 2020, 16:26

У Києві в режимі відеоконференції 10 червня пройшла робоча зустріч між керівництвом Служби судової охорони та Служби Шерифів провінції Британська Колумбія Канади.

Захід відбувся в рамках Українсько-канадського Проєкту підтримки судової реформи (SJRP) і був присвячений обговоренню особливостей забезпечення безпеки судів в Україні та Канаді в умовах світової пандемії Covid-19.

У роботі відеоконференції з української сторони взяли участь Голова Служби судової охорони генерал-майор Валерій Бондар та його заступники, керівники територіальних управлінь Служби у м. Києві та Київській області, Харківській і Вінницькій областях. Канадську сторону представляли Головний шериф Британської Колумбії Пол Коррадо та його заступники, керівник Українсько-канадського Проєкту підтримки судової реформи Любомир Маркевич, начальник управління міжнародних програм Офісу Уповноваженого з федеральних судових справ Канади Олег Шаков, старша менеджерка управління міжнародних програм Офісу Уповноваженого з федеральних судових справ Канади Наталія Городецька, координаторка з питань гендерної політики та судового адміністрування Людмила Чернявська та інші.

Пан Олег Шаков, відкриваючи роботу відеоконференції, відзначив значний прогрес у розвитку й діяльності Служби судової охорони.

- Ми маємо серйозні позитивні результати спільної співпраці. Відвідуючи Київ у лютому цього року, я особисто переконався в тому, що Служба судової охорони активно розвивається і стала невід’ємною складовою судової влади України, - зазанчив Олег Шаков.     

Інформуючи канадських колег про вжиті Службою судовою охорони заходи з недопущення розповсюдження Covid-19 у судових установах, генерал-майор Валерій Бондар зазначив, що одразу із запровадженням керівництвом держави карантинних заходів Службою судової охорони спільно з Державною судовою адміністрацією України та Вищою радою правосуддя було розроблено комплекс першочергових заходів.

Так, в усіх 267 установах системи правосуддя, які перебувають під охороною Служби, співробітники несуть службу в захисних масках, окулярах і рукавичках. Кожний пункт пропуску до установ системи правосуддя забезпечений засобами для дезінфекції рук та предметів. Усім без винятку працівникам і відвідувачам судових установ співробітники Служби проводять дистанційну термометрію та обмежують допуск особам з ознаками респіраторних захворювань.

Валерій Бондар також поінформував канадських колег, що від початку карантинних заходів співробітники Служби судової охорони провели температурний скринінг понад 350 тисячам працівників і відвідувачів судових установ, 1100 з них було відмовлено в допуску до судів у зв’язку з наявними ознаками ГРВІ.

- Пандемія коронавірусу й пов’язаний із нею карантин значно вплинули на темпи розвитку нашої Служби. Довелося коригувати графік прийняття під нашу охорону судових установ. Коронавірус тестує всіх нас на професійність, витримку, людяність. Але я переконаний, що цей важкий іспит ми складемо й далі будемо рухатися тільки вперед! – наголосив Голова Служби судової охорони.    

Своїм практичним досвідом організації служби з охорони й забезпечення безпеки судових установ в умовах карантинних обмежень поділилися начальники територіальних управлінь Служби судової охорони у м. Києві та Київській області полковник Служби судової охорони Ігор Коваленко, у Харківській області полковник Служби судової охорони Андрій Марущенко та у Вінницькій області полковник Служби судової охорони Євгеній Прудиус.

 Головний шериф Британської Колумбії Пол Коррадо та його підлеглі в подробицях поінформували українську сторону про заходи, вжиті канадською системою правосуддя для унеможливлення розповсюдження Covid-19.    

Загалом під час відеоконференції сторони детально ознайомили одна одну з організацією несення служби з охорони й забезпечення безпеки судових установ в умовах карантинних обмежень, особливостями допуску суддів, працівників апаратів судів та відвідувачів до судів, змінами у штатних розкладах тощо. Значну увагу було приділено організації дистанційного навчання та тренування співробітників,  працівників і персоналу.  

Також українська та канадська сторони обмінялися досвідом щодо впровадження заходів відновлення повномасштабної діяльності після зняття карантинних обмежень.

Не оминули й питання перспективних напрямів подальшого двостороннього співробітництва та взаємодії, які можуть допомогти Службі судової охорони на етапі її розвитку.

Наприкінці відеоконференції генерал-майор Валерій Бондар подякував канадським колегам за допомогу, яку постійно надає Уряд Канади в питаннях становлення й розвитку Служби судової охорони. Він ще раз наголосив, що саме Канада першою подала руку допомоги Службі судової охорони.

- Допомога канадської сторони дозволила нам більш упевнено дивитися в майбутнє нашої Служби, - підкреслив Голова Служби судової охорони.