Сьогодні, 30 квітня, у територіальних управліннях Служби судової охорони зі співробітниками чергових змін, які заступали на охорону об’єктів судової влади, проведено низку практичних занять і тренувань.
Головна мета цих занять полягала у напрацюванні співробітниками Служби практичних навичок для якісного виконання завдань з охорони об’єктів системи правосуддя. Зокрема, вчасного реагування на зміни обстановки, у разі виникнення надзвичайної або конфліктних ситуацій тощо.
Під час занять та тренувань співробітники Служби відпрацювали практичні дії у разі незаконного проникнення до приміщень судових установ, порушення пропускного режиму, блокування об’єкта судової влади, надходження інформації про загрозу нападу на судову установу.
Так, у Територіальному управлінні Служби судової охорони у місті Києві та Київській області тренування проводилися з дотриманням карантинних заходів, використовуючи методичні рекомендації щодо дій співробітників Служби з підтримання громадського порядку в суді, припинення неповаги до суду, забезпечення безпеки всіх учасників судового процесу у зв’язку з проведенням резонансних судових засідань.
На Луганщині практичні заняття зі співробітниками Служби судової охорони відбулися на базі Попаснянського районного суду, який розташований у безпосередній близькості до лінії розмежування.
У тренуванні взяли участь співробітники чергової зміни, які заступили на охорону цієї судової установи. Серед інших питань співробітники Територіального управління Служби судової охорони у Луганській області відпрацювали дії у разі замінування суду або виявлення вибухових пристроїв. Кожним судовим охоронцем на практиці реалізовано алгоритм дій із застосуванням спеціальних засобів та засобів зв’язку.
А на Закарпатті тренування зі співробітниками Територіального управління Служби судової охорони у Закарпатській області проводилися на базі одразу трьох судових установ – Ужгородського міськрайонного суду, Апеляційного суду Закарпатської області та Закарпатського адміністративного суду.
Заняття проводилися з метою удосконалення знань та підвищення професійних навичок співробітників Служби судової охорони для якісного виконання завдань із забезпечення надійної охорони об’єктів системи правосуддя.
Подібні навчально-практичні заходи проводилися напередодні тривалих святкових днів і вихідних невипадково. В ці дні співробітники Служби судової охорони забезпечуватимуть охорону і безпеку об’єктів судової влади у посиленому режимі.