Голова Служби судової охорони Валерій Бондар підписав наказ “Про заходи щодо протидії розповсюдження гострої респіраторної хвороби Covid-19 у Службі судової охорони”.
Відповідно до цього наказу співробітникам та працівникам Служби забороняються виїзди за кордон та будь-яке рукостискання. Обмежуються їх відрядження в межах України, відвідування співробітниками і працівниками Служби інших об’єктів, крім судів, органів та установ системи правосуддя, продуктових магазинів й аптек, їх спілкування з відвідувачами.
Припиняються проведення заходів, не пов’язаних із виконанням завдань щодо охорони судів, органів та установ системи правосуддя (круглих столів, семінарів, днів відкритих дверей тощо), оголошених конкурсів на зайняття вакантних посад у територіальних управліннях Служби, особистого прийому громадян.
Крім того, обмежується допуск у судові засідання та приміщення суду осіб з ознаками респіраторних захворювань: блідість обличчя, почервоніння очей, кашель, підвищена температура тіла тощо, а також допуск до судових засідань осіб, які не є учасниками судових засідань.
Усі співробітники Служби, які задіяні до служби в судах, установах та органах системи правосуддя, зобов’язані нести службу в захисних масках і поліетиленових (нітрилових) рукавичках. Під час виконання інших службових обов’язків співробітники і працівники Служби зобов’язані користуватися дезінфекційними засобами для оброблення рук, дотримуватися дистанції 1,5-2 метри до сторонніх осіб. При підвищенні температури, появі кашлю та інших ознак хвороби застосовувати маску-респіратор і негайно звернутися до лікаря, повідомити про свій стан здоров’я командування.
Крім того, з головами судів погоджується питання проведення термометрії безконтактним термометром відвідувачам судів у порядку пропускного режиму, з внесенням змін у порядок пропуску на кожний суд.
Наказом також визначено щоденно проводити провітрювання службових приміщень (кожні 2 години), оброблення контактних поверхонь та підлог дезінфікуючими розчинами, кварцування приміщень (кімнат відпочинку, приймання їжі тощо), розташованих у місцях розміщення постів пропуску та охорони.
З метою якісної організації несення служби вживаються заходи щодо раціонального залучення особового складу для охорони судів, органів й установ системи правосуддя у складі постів пропуску та охорони, у зв’язку з можливим запровадженням обмеження руху міського та міжміського громадського транспорту. При цьому обов’язково враховуються місця проживання співробітників (особливо тих, хто проживає за межами населених пунктів, у яких виконується завдання щодо охорони судів, органів та установ системи правосуддя) відносно об’єктів, які ними охороняються. У разі потреби проводитиметься ротація особового складу між об’єктами.
Увесь службовий транспорт територіальних управлінь Служби залучатиметься до перевезення чи доставлення підпорядкованих співробітників на об’єкти судової влади, що охороняються, для несення служби.