flag Судова влада України

На Закарпатті та Буковині проведено заходи з налагодження взаємодії правоохоронних органів зі Службою судової охорони

07 лютого 2020, 15:52

Сьогодні, 7 лютого, у Закарпатському апеляційному суді відбувся круглий стіл з питань взаємодії всіх правоохоронних органів краю зі Службою судової охорони.

У заході взяло участь керівництво Територіального управління Служби судової охорони у Закарпатській області, Закарпатського апеляційного суду та Територіального управління Державної судової адміністрації України у Закарпатській області, Головного управління Нацполіції та Поліції охорони, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної служби з надзвичайних ситуацій та інших силових структур області.

Всіх їх зібрала єдина мета – розроблення нового алгоритму взаємодії зі Службою судової охорони щодо забезпечення надійної охорони об’єктів судової влади в разі виникнення  нешатних ситуацій.

Начальник Територіального управління Служби судової охорони у Закарпатській області полковник Служби судової охорони Роман Мушак окреслив повноваження новоствореної Служби та розповів про перспективи взаємодії з кожною силовою структурою. Як він наголосив, активна взаємодія та співпраця між силовиками Закарпаття є і розвивається, проте потрібна грамотна та злагоджена побудова планів на спільний розвиток.

- Запровадження механізмів взаємодії дозволить недопустити порушення громадської безпеки й порядку, запобігти кримінальним та адміністративним правопорушенням, терористичним актам та надзвичайним ситуаціям у судових установах, - наголосив полковник Служби судової охорони Роман Мушак.

Керівник Закарпатського апеляційного суду Ганна Фазикош зазначила, що останній місяць роботи Служби судової охорони ретельно вивчався і з урахуванням наявного досвіду та специфіки об’єктів зараз розробляються нові правила допуску осіб до суду.

- Потрібно чітко усвідомлювати, що Служба судової охорони займається не лише допуском осіб у суди, а й забезпечує безпеку в приміщеннях суду загалом. Незабаром будуть прийняті відповідні рішення й запроваджено більш ефективний механізм допуску відвідувачів до судових установ. Сподіваюся, наш досвід перейматимуть й інші суди області, - наголосила Ганна Фазикош.

Начальник територіального управління Державної судової адміністрації України у Закарпатській області Олександр Кошинський запевнив, що в кожному із судів Закарпаття працюватиме надійна система захисту, розроблена відповідно до потреб сьогодення.

Учасники заходу вирішили спільно опрацювати документ, який визначатиме порядок взаємодії та алгоритм дій між Службою судової охорони й іншими силовими структурами в питаннях забезпечення ефективного правопорядку в судових установах. 

Сьогодні ж у Чернівцях відбулася робоча зустріч керівників силових структур Буковини, де також розглядалися питання налагодження тісної взаємодії в питаннях забезпечення громадського порядку та безпеки громадян у судових установах області.

- Безпека суддів, працівників суду та учасників судового процесу, відвідувачів судових установ є першочерговим завданням Служби судової охорони. Але без узгодженої позиції та спільної координації дій усіх силових структур досягти успіху буде надзвичайно складно, - наголосив під час наради начальник Територіального управління Служби судової охорони у Чернівецькій області полковник Служби судової охорони Олександр Драгус.

Обговорюючи нагальні питання, які постали під час несення служби з охорони судових установ, учасники наради відпрацювали конструктивні пропозиції, що стали основою для прийняття комплексу узгоджених рішень і вжиття відповідних заходів для забезпечення ефективного захисту установ судової влади.

Учасники наради також спланували проведення низки практичних навчань і тренувань для відпрацювання спільних дій з охорони й безпеки судових установ Буковини.