Сьогодні, 6 листопада, у Вищий раді правосуддя відбулася зустріч керівництва судової влади України з канадською делегацією Проекту підтримки судової реформи.
Зустріч було присвячено обговоренню питань Стратегії розвитку Служби судової охорони.
У своєму вступному слові Голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко підкреслив, що Служба судової охорони є самостійним державним органом у системі правосуддя.
- Питання судової безпеки є надзвичайно актуальним і важливим. Мета створення Служби судової охорони полягає не лише у забезпеченні безпеки судді та працівників апаратів судів, а й насамперед у створенні безпечних умов для усіх відвідувачів суду - учасників процесу, звичайних громадян, - зазначив Андрій Овсієнко.
Він також зауважив, що завдяки зусиллям нинішнього керівництва Служби судової охорони на чолі з Валерієм Бондарем темпи розвитку і становлення Служби надзвичайно високі.
- Суспільство вимагає справедливого вирішення справ у судах. Тому фізична безпека судді, впевненість його у веденні судового засідання в безпечних умовах є запорукою прийняття ним виважених і професійних рішень, - наголосив Голова Вищої ради правосуддя.
Присутній на зустрічі народний депутат України, заступник Голови Комітету Верховної Ради України з правової політики Андрій Костін також наголосив, що створення в системі вітчизняного правосуддя окремого органу, який би опікувався безпекою судів, є нагальною потребою.
- Наш парламентський комітет надаватиме усіляку підтримку Службі судової охорони в питаннях її розвитку, нормативно-правового забезпечення діяльності. Будь-яка людина, перебуваючи в суді, повинна відчувати себе в безпеці, і я переконаний, що Служба судової охорони з цим важливим завданням впорається, - зауважив Андрій Костін.
Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк повідомив, що керівництво судової влади держави уважно слідкує за процесом становлення й розвитку Служби судової охорони та надає всю необхідну підтримку.
- Ми чітко усвідомлюємо, що саме на цьому етапі розвитку Служба потребує належного фінансового та матеріально-технічного забезпечення, і ми докладемо максимальних зусиль для вирішення всіх проблемних питань, - зазначив Зеновій Холоднюк.
Далі учасники зустрічі обговорили Стратегію розвитку Служби судової охорони на період до 2022 року, яку представив Голова Служби Валерій Бондар.
- Реалізація цієї Стратегії дозволить наприкінці 2022 року мати професійну, мобільну, невелику за чисельністю, але високоефективну сервісну службу, здатну забезпечити безпеку суддям та усім учасникам судових процесів, - наголосив Валерій Бондар.