Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у зв’язку з прийняттям Закону України «Про Вищий антикорупційний суд» внесено зміни до Закону України «Про судоустрій і статус суддів», якими унормовано діяльність Служби судової охорони, її статус, повноваження, порядок проходження служби, питання соціального захисту співробітників.
Статтею 160 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» передбачено, що підтримання громадського порядку в суді, припинення проявів неповаги до суду, а також охорону приміщень суду, органів та установ системи правосуддя, виконання функцій щодо державного забезпечення особистої безпеки суддів та членів їхніх сімей, працівників суду, забезпечення у суді безпеки учасників судового процесу здійснює Служба судової охорони.
Відповідно до статті 161 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» Служба судової охорони є державним органом у системі правосуддя для забезпечення охорони та підтримання громадського порядку в судах.
Служба судової охорони підзвітна Вищій раді правосуддя та підконтрольна Державній судовій адміністрації України.
Положення про Службу судової охорони відповідно до пункту 13 частини першої статті 3 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» затверджує Вища рада правосуддя.
4 квітня 2019 року Вища рада правосуддя затвердила рішенням №1051/0/15-19 Положення про Службу судової охорони та рішенням № 1052/0/15-19 – Положення про проходження служби співробітниками Служби судової охорони.
Рішення Вищої ради правосуддя від 4 квітня 2019 року №1051/0/15-19 «Про затвердження Положення про Службу судової охорони» (додаток: Положення про Службу судової охорони)
Рішення Вищої ради правосуддя від 4 квітня 2019 року № 1052/0/15-19 «Про затвердження Положення про проходження служби співробітниками Служби судової охорони» (додаток: Положення про проходження служби співробітниками Служби судової охорони)
Управління інформації
та забезпечення комунікаційної діяльності