22.11.2023 у Подільському районному суді м. Києва під час проведення процедури пропуску до суду група громадян, поводячись зухвало та ігноруючи вимоги Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та Правила пропуску до судових установ, намагалася пройти на судове засідання без проведення їх реєстрації, надання документів, які посвідчують особу, та поверхневого огляду.
Будь-які роз’яснення вимог Закону співробітниками Територіального управління Служби судової охорони м. Києва та Київської області громадяни принципово й категорично не сприймали.
Усвідомивши, що без виконання передбачених законом вимог до відвідувачів суду вони не зможуть пройти на судове засідання, громадяни пройшли всі необхідні процедури та були допущенні до суду.
Намагаючись створити суспільний резонанс навколо розгляду окремої судової справи й використати цей інформаційних привід на власну користь як агресивну рекламу своєї діяльності, активісти фільмували своє спілкування із співробітниками Служби судової охорони на мобільні телефони.
Надалі в соціально-медійному застосунку «Tik-Tok» вони розмістили відео під назвою «Как нужно входить в суд», на якому міститься відеозапис частини конфлікту, задля формування громадської думки про неналежне виконання співробітниками Служби судової охорони своїх обов’язків та дискредитації органів державної влади системи правосуддя (https://vm.tiktok.com/ZMjoy7BKF). Це відео вирване з контексту та спотворює справжню картину подій.
Щодо зазначеного інциденту Подільський районний суд м. Києва офіційно висловив свою позицію, зазначивши, що дії працівників Служби судової охорони, відтворені на відеозаписі, відповідали Правилам та були спрямовані на підтримання правопорядку в приміщенні суду й забезпечення особистої безпеки суддів та працівників суду (https://pd.ki.court.gov.ua/sud2607/pres-centr/222/1515348/).
Для захисту правди додаємо відео з нагрудної камери співробітника Служби судової охорони.
У цей складний час ми закликаємо усіх громадян України, які планують відвідування судової установи, з повагою ставитися до вимог нормативних документів, що регламентують правила пропуску до суду, та утриматися від участі в інформаційних приводах, які є частиною ІПСО ворога.
Наголошуємо, що Служба судової охорони залишається відкритою для громадян і сподівається на об’єктивне всебічне висвітлення обставин подій, які відбуваються в органах та установах системи правосуддя.
|