flag Судова влада України

Святкування Дня вишиванки в Службі: як це було

21 травня 2023, 10:00

 

В усіх куточках України в кожному територіальному управлінні Служби судової охорони відзначили День вишиванки. Пропонуємо разом переглянути як це було:

 ТУ Служби у Івано-Франківській області нагадало, що вишиванка є символом нашого народу, символом боротьби за свободу.

 

   Про боротьбу якніхто добре знають в ТУ Служби у Донецькій області. Колеги відзначають, що у вишиванці та з Божою допомогою крок за кроком ЗСУ відвойовують наші українські землі, а в тилу громадський спокій та порядок підтримують правоохоронці, рятувальники, медики, судова охорона.

 

   Незламний край - Запоріжжя, де колеги нагадують про історію, віру, родину, силу та волю нашого народу. Дякуємо ТУ Служби  у Запорізькій області, що тримаєте стрій! 

 

   Судові охоронці Тернопільщини доєдналися до благодійних заходів єдності «Сила народу». Один з символів вишиванки - дерево в реаліях сьогодення стало проявом нашої єдності, незламності та сили. В спільній боротьбі ЗСУ та ТУ Служби у Тернопільскій області ми подолаємо та відновимо нашу землю. Відео заходу за посиланням: https://youtu.be/rEBVyYZvwvQ 

 

Колектив ТУ Служби у Миколаївській області побажав кожному українцю життя вишите кольорами МИРУ, ЩАСТЯ та ДОБРА.

 

   ТУ Служби у Вінницькій області нагадало слова видатної письменниці Ліни Костенко про те, що сорочка, вишита дружиною або мамою, вважалася споконвіку оберегом від нещасть.

 

   ТУ Служби у Хмельницькій області поширило відеопривітання, у якому згадало святкові заходи, які відбувались у 2019-2023 роках.

 

   В свою чергу в ТУ Служби у Рівненській області нагадали, що у вишиванці зосереджений символізм єдності, нескореності та незламності, який уособлює український дух. 

 

   В ТУ Служби у Львівській області нагадали, що це міжнародне свято покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.

 

   У своєму відеопривітанні ТУ Служби у Черкаській області відзначили, що кожна вишиванка по-особливому виразно підкреслила оригінальність та неповторність цього виду мистецтва на Черкащині.

 

   В ТУ Служби у Одеській області вбачають, що вишиванка уособлює броню, яка захищає наші змучені болем, але повні любові серця. Разом з тим вона є свідомим вибором у своїй національній та громадській позиції, яка поєднується з любовʼю та пошаною до рідної незламної України!

   Разом з тим, колеги поширили зворушливе відеопривітання доньки співробітниці Служби, яке пропонуємо ще раз переглянути.

   ТУ Служби у м. Києві та Київській області нагадали, що берегти споконвічні народні традиції – це для охоронців Феміди закладено навіть у геральдиці. Тож і судові охоронці столичного регіону охоче щороку долучаються до цього свята.

 

   Колеги з ТУ Служби в Кіровоградській області зазначили, що саме вишиванка несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь – зв’язок, що не переривається віками. 

 

  На думку колег з ТУ Служби у Волинський області посилює символізм свята той факт, що цьогоріч воно співпадає із Днем пам’яті геноциду кримськотатарського народу та річницею виходу українських захисників із Азовсталі.

 

   ТУ Служби у Сумській області процитувало вірш Василя Дерія, закликаючи вдягнути вишиванку - одвічний предків талісман, який дозволяє відчути безсилість ворогів у спробах зруйнувати українській дім.

 
 

   В ТУ Служби у Закарпатській області співробітники апарату підтримали традиції свята та змінили однострій на українські вишиванки. Разом з тим, за добрим прикладом попередніх років первинна профспілка працівників Служби судової охорони Закарпаття організувала конкурс на найкращу вишиванку та обирала переможця серед 19 претендентів.

Спільне зустріли свято співробітники ТУ у Полтавській області та Диканського районного суду.

 

   Колектив ТУ Служби у Чернівецькій області залюбки вдягає вишиванку знов і знов. До того ж колеги поширили відеолистівку з діточками, вдягненими у одяг, який є символом України.

 

   В ТУ Служби у Житомирській області відзначили, що вишиванка не тільки потужний оберіг, але і візерунок, викарбуваний у наших душах; це потужність глибини поколінь, сила роду, наш генетичний код!

 

    В ТУ Служби у Чернігівській області вказують на універсальність одягу, який личить і на державні свята, і на весілля, під офісний костюм та під військову форму, а також про те, що її називають "молитвою без слів", головним оберегом людини та символом самобутньої, неповторної та барвистої краси української культури.

   Заглибились у дослідження тлумачення символів вишиванки в ТУ Служби у Харківський області, які розповіли про історію створення Слобожанської вишивки, а саме про техніку "білим по білому", яка використовувалася здебільшого палеві відтінки кольору, без контрастних чорного і червоного, рослинний і рослинно-геометричний орнамент. Більше про це на сторінці територіального управління. 

 
   ТУ Служби у Херсонській області попри всі негаразди сьогодення також тримає стрій.
   

   Приєднуємось до побажання, яке висловили в ТУ Служби у Дніпропетровській області: "хай у ваших оселях розквітне калина, оживуть птахи й квіти на полотнах! Ми з вами усі – українці, яких об’єднує у велику родину любов до рідної землі, до пісні, до вишивки".

 

   ЦОУ Служби судової охорони приєднується до всіх привітань. З Днем вишиванки!