flag Судова влада України

У Львові відбувся круглий стіл «Оптимізація місцевих загальних судів: критерії та методологія на прикладі Львівської області»

06 травня 2023, 21:31

У Львові відбувся круглий стіл «Оптимізація місцевих загальних судів: критерії та методологія на прикладі Львівської області»
Сьогодні, 6 травня за підтримки Проєкту ЄС «Право-Justice» відбувся круглий стіл «Оптимізація місцевих загальних судів: критерії та методологія на прикладі Львівської області» за участі керівників судової влади України, депутатів Верховної Ради України та міжнародних експертів.

 

 

 

 

 


В обговореннях взяли участь:
- Олексій Сальніков, Голова Державної судової адміністрації;
- Богдан Моніч, Голова Ради суддів України;
- Віктор Мороз, т.в.о. Голови Служби судової охорони;
- Денис Маслов, Голова Комітету Верховної Ради України з питань правової політики;
- Павло Павліш, народний депутат України, голова робочої групи Комітету Верховної Ради з питань правової політики з підготовки законопроекту про зміну системи місцевих судів на території України у зв'язку із утворенням (ліквідацією) районів;
- Анна Адамська-Галлант, головна міжнародна експертка Проєкту ЄС «Право-Justice» з питань судової реформи;
- Віктор Дейнека, начальник ТУ ДСА України в Львівській області;
- Василь Головатий, Голова Львівського апеляційного суду;
- Володимир Семенина, Начальник територіального управління Служби судової охорони у Львівській області
- Реда Мольєне, міжнародна експертка Проєкту ЄС «Право-Justice» (Литва);
- Карі Кісілайнен, міжнародний експерт Проєкту ЄС “Право-Justice” (Фінляндія) та інші.


Підчас обговорення, т.в.о. Голови Служби судової охорони Віктор Мороз запропонував керівництву судової влади в рамках реформування судової гілки влади та вибудовування Стратегії розвитку Служби судової охорони змінити систему охорони судів, а саме перейти від добових нарядів охорони співробітниками Служби до денних. Так, в робочий час судові охоронці будуть забезпечувати правопорядок в суді, а в неробочий - суди перебуватимуть під охороною систем охоронно-пожежної та тривожної сигналізації. Це дасть можливість оптимізувати роботу Служби, досягнути економії коштів та відповідно створити конкурентоспроможну оплату праці охоронцям Феміди, шляхом підвищення її до рівня плати праці поліцейського, як це передбачено законодавством.


Керівники судової влади, депутати та міжнародні експерти підтримали дану пропозицію, зважаючи на те, що повністю відповідає загальній концепції розвитку судової системи України та Служби судової охорони, як її невід’ємної безпекової складової.