Модератор заходу, заступниця начальника відділу спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді Національної школи суддів України Діана Сніцаренко, привітала учасників і представила спікерку семінару – викладачку Національної школи суддів України, доцента кафедри кримінального процесу та криміналістики Інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидата юридичних наук Наталію Ахтирську.
Свій виступ пані Наталія почала з роз’яснення сутності інформаційної безпеки держави, суспільства та особистості.
Чому важлива інформаційна гігієна, які основні методи проведення спеціальних інформаційних операцій, як розпізнати та вберегтися від негативного впливу недостовірної інформації та інші важливі питання розглянули на семінарі.
- Судові психіатри, надто в нинішніх умовах воєнного стану, застерігають від неконтрольованого споживання інформації. Навіть введений новий психіатричний діагноз – медіабулімія. Безконтрольний потік контенту, який має різні цілі, різний вплив на свідомість, може призводити до негативних наслідків, - зауважила Наталія Охтирська. Вона порадила завжди пам’ятати фразу: «Все піддавай сумніву і перевіряй, щоб не потрапити на гачок недоброзичливців та маніпуляторів» треба».
З початком повномасштабного вторгнення рф в Україну тема інформаційно-психологічної безпеки вже сприймається не як теорія, а як реальна проблема сучасного суспільства. Щосекунди з медіапростору на нас виливаються гігабайти інформації, яка здебільшого має негативний характер. Ба більше, спотвореної та спеціально зрежисованої так, аби ввести людину в оману, змусити її повірити в те, чого насправді немає, або перевести увагу суспільства на щось інше. Такий вплив на свідомість може призвести до досить негативних наслідків та результатів.
Представлений матеріал став дуже цінним для співробітників Служби судової охорони. Нові знання формують стійкість до шкідливої інформації, дають основу, протистояння певному інформаційному впливу.
Дякуємо Національній школі суддів України за змістовний семінар.