Співробітники Служби судової охорони продовжують удосконалювати професійні навички щодо забезпечення надійної охорони та безпеки органів й установ судової влади спільно з представниками інших правоохоронних органів.
Так, сьогодні, 3 грудня, на базі Буринського районного суду Сумської області вкотре пройшло тактико-спеціальне навчання підрозділів Територіального управління Служби судової охорони у Сумській області із залученням місцевих поліцейських та рятувальників ДСНС.
Під час спільного тренування його учасники відпрацювали комплекс навчальних завдань із забезпечення охорони й безпеки судової установи. Зокрема, тактичні прийоми зі стримування натовпу агресивно налаштованих осіб, які намагаються силоміць прорватися до будівлі суду, та попередження агресивних дій однієї зі сторін судового процесу.
Також із залученням працівників апарату суду було організовано і проведено протипожежне тренування з відпрацюванням евакуації учасників судового процесу в умовах задимлення й виникнення пожежі в приміщенні суду.
Сьогодні й на Донеччині судові охоронці провели спеціальні тренування на випадок виникнення надзвичайних ситуацій у судових установах.
У Донецькому апеляційному суді, що в Бахмуті, та Дзержинському міському суді, який розташовується в Торецьку, співробітники Територіального управління Служби у Донецькій області спільно з персоналом судів провели навчальну евакуацію в разі надзвичайної ситуації.
Усіх працівників та відвідувачів цих двох судових установ евакуювали за найкоротший термін до безпечного місця, де провели інструктаж щодо алгоритму дій у разі виникнення пожежі в приміщеннях судів.
А на Черкащині відпрацювання прийомів із забезпечення надійної охорони й безпеки судових установ відбулося днями на базі Чигиринського районного суду.
Тут співробітники Територіального управління Служби судової охорони у Черкаській області спільно з правоохоронцями місцевого відділення Національної поліції та фахівцями обласного Управління ДСНС відпрацювали одразу кілька сценаріїв розвитку подій, які можуть виникнути в реальному житті навколо судової установи.
Зокрема, учасники тренування на практиці удосконалили взаємодію щодо припинення групових порушень громадського порядку в будівлі суді та на прилеглій території, забезпечення безпеки всіх учасників судового процесу під час розгляду резонансної справи в залі судових засідань, у разі отримання повідомлення про замінування будівлі суду, а також виникнення загрози безпеці головуючого судді, учасникам судового процесу та працівникам апарату суду.
- Ми маємо бути максимально сконцентровані й підготовлені до будь-якого розвитку подій, а вміння діяти на випередження та логічно прораховувати свої кроки сприятимуть тому, аби несення служби та відправлення правосуддя на Черкащині відбувалося в безпечних умовах, - зауважив заступник начальника Територіального управління Служби у Черкаській області підполковник Служби судової охорони Юрій Бас.
Варто додати, що такі тактико-спеціальні навчання та тренування допомагають співробітникам Служби судової охорони відточити професійні навички й відпрацювати спільні дії з представниками інших правоохоронних органів, аби забезпечити надійну охорону та безпеку судових установ в умовах виникнення надзвичайних ситуацій.