Сьогодні, 13 квітня, у Києві відбулася зустріч Голови Служби судової охорони Валерія Бондаря з радником з питань внутрішніх справ і поліцейського співробітництва Посольства Румунії в Україні Думітру Йову.
На початку зустрічі Валерій Бондар поінформував співрозмовника про розвиток Служби, досягнення за два роки життєдіяльності.
- Станом на сьогодні під охороною Служби судової охорони вже перебувають 493 установи судової влади в усіх 24 областях України, створено та функціонують територіальні управління Служби, триває нарощення спроможностей наших підрозділів швидкого реагування та особистої безпеки суддів, ми стали рівними партнерами з іншими силовими структурами держави, – повідомив Голова Служби судової охорони Валерій Бондар. – Ми створюємо сучасну, потрібну державі Службу, яка може забезпечити захист судової гілки влади.
Він також додав, що створена в Україні Служба судової охорони є унікальною за обсягом завдань і функцій, покладених на неї.
- У багатьох країнах світу завдання з охорони й забезпечення безпеки судів покладені на різні силові структури. Тому досвідом діяльності Служби як незалежного державного органу в системі правосуддя України вже зацікавилися деякі провідні європейські країни, - зазначив Валерій Бондар.
Більш детально Голова Служби зупинився на системі підготовки професійних кадрів та ознайомив гостя з діяльністю Навчального центру Служби судової охорони, який було створено в короткі строки й відкрито у вересні минулого року у Вінниці.
Валерій Бондар зазначив, що саме професійна підготовка кадрів для Служби є одним із пріоритетних напрямів розвитку міжнародного співробітництва з Румунією.
- У Румунії успішно функціонує навчальний центр Жандармерії. Тому ми зацікавлені в обміні досвідом з румунською стороною в питаннях як підготовки кадрів, так і загалом у сфері забезпечення безпеки судової влади, - додав Голова Служби судової охорони.
Радник з питань внутрішніх справ і поліцейського співробітництва Посольства Румунії в Україні Думітру Йову підтримав пропозицію Валерія Бондаря щодо започаткування двостороннього міжнародного співробітництва.
- За такий короткий термін, два роки, вам вдалося зробити те, на що в деяких країнах витрачають п’ять і більше років. Люди йдуть у вашу Службу, тому що бачать, як міцно вона стоїть на ногах і продовжує розвиватися, - зазначив Думітру Йову.
Він також додав, що досвід Служби судової охорони в питаннях організації та забезпечення особистої безпеки суддів є доволі цікавим для Румунії. На його думку, не менш цікавим для обох сторін може стати обмін досвідом щодо організації об’єктової охорони судових установ.
- Справді, наша співпраця може стати корисною для обох країн, – підкреслив Думітру Йову.
Під час зустрічі сторони також обговорили й інші можливі напрями двостороннього співробітництва та взаємодії, які можуть допомогти Службі судової охорони на етапі її подальшого розвитку.