flag Судова влада України

В умовах, максимально наближених до реальних, тривають тактико-спеціальні навчання співробітників Служби судової охорони

10 лютого 2021, 13:03

Попри несприятливі погодні умови, у територіальних управліннях Служби судової охорони продовжується цикл тактико-спеціальних навчань і тренувань, спрямованих на підвищення рівня забезпечення безпеки установ судової влади країни.

Так, на базі судових установ Кременчука 9 лютого пройшли спільні тактико-спеціальні навчання співробітників Служби, військовослужбовців Національної гвардії України та представників правоохоронних органів Полтавщини.

Умови та ситуаційні завдання навчання були максимально наближені до реальних. Зокрема, на базі Крюківського районного суду Кременчука змоделювали спроби силового проникнення натовпу обурених та агресивно налаштованих громадян до судової установи, масові заворушення, прояв неповаги до суду, а також створення загрози для судді та учасників судового процесу.

Співробітники Територіального управління Служби судової охорони у Полтавській області, бійці батальйону поліції особливого призначення в м. Кременчук ГУНП в Полтавській області та роти ТОР батальйону патрульної поліції, військовослужбовці Нацгвардії, які розв’язують ці складні завдання, діяли як єдине ціле для забезпечення порядку в судовій установі та припинення масових заворушень.

А співробітники Територіального управління Служби у Черкаській області спільно з представниками Нацполіції провели навчання на об’єктах Господарського суду Черкаської області.

Судові охоронці на практиці відточували навички володіння спеціальними засобами та спільно з поліцейськими місцевого підрозділу ТОР вчилися злагоджено діяти згідно з легендою навчання: припиняли групові порушення громадського порядку в суді та на прилеглій території, супроводжували суддю під час розгляду резонансних засідань, опрацьовували тактику попередження агресивних дій з боку учасників судового процесу шляхом проведення ефективної комунікації з ними та удосконалювали порядок взаємодії в разі виникнення інших нештатних ситуацій.

- Такі спільні навчання формують у співробітників Служби не тільки професійні, а й такі морально-психологічні якості, як сміливість, рішучість, ініціативність, наполегливість, виховують у них організованість та почуття взаємодопомоги, розвивають витривалість, що в комплексі допомагає ефективно виконувати завдання із забезпечення безпеки органів та установ судової влади, - зазначив начальник Територіального управління Служби у Черкаській області полковник Служби судової охорони Анатолій Харенко.

У Запоріжжі тактико-спеціальне навчання з особовим складом Територіального управління Служби у Запорізькій області пройшло на території Заводського районного суду.

Тут судові охоронці відпрацювали дії в разі порушень громадського порядку як на прилеглій території, так і в приміщенні судової установи під час проведення резонансного судового засідання. Спільно з рятувальниками 6-ї державної пожежно-рятувальної частини Головного управління ДСНС України у Запорізькій області було проведено протипожежне тренування, під час якого охоронці правосуддя та працівники апарату суду детально ознайомилися з алгоритмом дій у разі виникнення пожежі, загорання або задимлення приміщення, правилами користування протипожежними засобами.

Чергове тактико-спеціальне навчання було проведено й зі співробітниками Територіального управління Служби судової охорони у Кіровоградській області.

Судові охоронці удосконалювали свою професійну майстерність на базі Кіровоградського районного суду Кіровоградської області. Зокрема, відпрацювали тактичні прийоми  блокування та видалення із зали судового засідання порушників громадського порядку.

Також акцент було зроблено на підвищенні рівня злагодженості та взаємодії структурних підрозділів Територіального управління Служби судової охорони у Кіровоградській області в період підготовки співробітників резерву ІІ черги й комендантського взводу для виконання завдань із забезпечення охорони та безпеки органів системи правосуддя, своєчасного й ефективного реагування на виникнення нештатних ситуацій.