Особливості виконання завдань із забезпечення безпеки судових установ відпрацювали в межах тактико-спеціальних навчань і тренувань співробітники Служби судової охорони Дніпропетровщини та Луганщини.
Так, у місті Кам’янське тактико-спеціальне навчання співробітників Служби судової охорони із залученням представників інших силових структур відбулося 25 січня у Баглійському районному суді м. Дніпродзержинська.
Головна мета навчання полягала у відпрацюванні взаємодії між судовими охоронцями, підрозділами Національної поліції та ДСНС у разі виникнення нештатних ситуацій під час забезпечення охорони й безпеки судової установи.
Зокрема, співробітники Територіального управління Служби судової охорони у Дніпропетровській області відпрацювали тактику попередження агресивних дій з боку учасників судового процесу та супровід судді в приміщенні судової установи під час розгляду суспільно-резонансної справи. Також судові охоронці удосконалили питання взаємодії з підрозділами Національної поліції під час передання до правоохоронних органів порушників громадського порядку.
Спільно з рятувальниками ДСНС співробітники Служби відпрацювали дії в разі можливого виникнення пожежі чи задимлення в приміщенні суду, зокрема евакуацію персоналу та відвідувачів суду, застосування засобів пожежогасіння, надання допомоги умовно постраждалим тощо.
А на Луганщині тренування судових охоронців пройшло на базі Станично-Луганського районного суду. Тут свої професійні навички удосконалювали співробітники підрозділу охорони, взводу швидкого реагування та підрозділу особистої безпеки суддів Територіального управління Служби судової охорони у Луганській області.
На тактико-спеціальному занятті його учасникам вдалося охопити як теоретичні, так і практичні особливості виконання завдань із забезпечення безпеки цієї судової установи. Зокрема, відпрацювали алгоритм дій судових охоронців у нештатних ситуаціях, що можуть виникнути під час виконання службових обов’язків.
Завершилися тактико-спеціальні навчання та тренування підбиттям підсумків із детальним аналізом дій кожного з його учасників.
Варто додати, що кожне таке навчання або тренування спрямоване на підвищення професійності судових охоронців, прийняття ними доцільного рішення в разі ускладнення обстановки під час охорони й забезпечення безпеки органів та установ судової гілки влади.