flag Судова влада України

Судові охоронці разом з іншими силовиками тренують навички організації надійної охорони й забезпечення безпеки судових установ

15 грудня 2020, 16:21

У територіальних управліннях Служби судової охорони продовжується цикл тактико-спеціальних занять, навчань і тренувань спільно з представниками інших силових структур та правоохоронних органів. Ці заходи спрямовані на удосконалення навичок судових охоронців в організації надійної охорони й забезпечення безпеки судових установ.

Так, на Херсонщині тренування пройшло в Каховському районному суді й до нього, крім співробітників Територіального управління Служби судової охорони у Херсонській області, долучилися працівники судової установи, Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Національної поліції.

Заняття проходили у два етапи. На початку тренування рятувальники ДСНС  ознайомили його учасників з порядком дій судових охоронців у разі виникнення пожежі в приміщенні суду до прибуття пожежного розрахунку: як правильно проводити евакуацію працівників та відвідувачів суду, що насамперед необхідно робити під час виникнення надзвичайної ситуації.

Працівники Нацполіції розповіли про порядок дій судових охоронців у разі виявлення в приміщені суду або на прилеглій до нього території підозрілих предметів, схожих на саморобні вибухонебезпечні пристрої.

У Великоберезнянському суді Закарпатської області також пройшло тактико-спеціальне навчання із залученням співробітників Служби, рятувальників ДСНС, поліцейських, а також прикордонників.

Навчання було поділено на дві частини: теоретичну та практичну. Під час теоретичних занять судові охоронці та працівники суду закріпили знання правил пожежної безпеки: як діяти під час пожежі, правильно проводити евакуацію та користуватися засобами пожежогасіння. А під час наступного етапу вже практично відпрацювали евакуацію працівників і відвідувачів суду, допомогу рятувальникам у визначенні зручного місця під’їзду до будівлі установи, ліквідацію вогнища тощо.

 Далі судові охоронці відтісняли натовп агресивних осіб, аби конвойне авто доставило підсудного на територію суду, попередили його спробу втечі, а в залі судового засідання підтримували громадський порядок.

Варто додати, що вперше до подібних тренувань співробітників Територіального управління Служби судової охорони у Закарпатській області долучилися військовослужбовці Державної прикордонної служби України. Адже розуміння службових завдань одне одного дозволяє злагоджено діяти в разі виникнення нештатних ситуацій.

Спільні тактико-спеціальні навчання щодо підтримання громадського порядку в органах та установах систем правосуддя відбулися й у Харківській області.

 На базі Харківського районного суду вчилися разом взаємодіяти в разі виникнення надзвичайних ситуацій у судових установах співробітники Територіального управління Служби у Харківській області, представники обласних Головного управління Нацполіції та Головного управління ДСНС.

- Такі навчання ми проводимо щомісяця. Вчимося спільно діяти з іншими силовими структурами області. Це дає змогу нашим співробітникам діяти чітко та злагоджено в разі виникнення надзвичайних ситуацій у судах, - зазначив начальник відділу Територіального управління Служби у Харківській області полковник Служби судової охорони Олександр Росляков.

Подібні тактико-спеціальні навчання відбулися й на Кіровоградщині, де на базі Господарського суду Кіровоградської області спільно тренувалися співробітники Служби судової охорони та Головного управління Нацполіції області. Спільно вони  відпрацювали низку завдань, пов’язаних із припиненням порушень громадського порядку в залі судового засідання, які виникли між представниками сторін судового процесу.