flag Судова влада України

Співробітники Служби судової охорони долучилися до Всеукраїнської акції “День білої стрічки”

25 листопада 2020, 12:53

Основний меседж акції – привернути увагу громадськості до двох актуальних проблем: протидії домашньому насильству (що й символізує біла стрічка) та торгівлі людьми.

Ця акція проходить у межах щорічної міжнародної кампанії “16 днів активності проти гендерного насильства”, яка започаткована 25 листопада, у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, і триватиме до 10 грудня – Дня прав людини.

До її проведення долучилися й співробітники Служби судової охорони. Так, судові охоронці Територіального управління Служби судової охорони у Харківській області заступили сьогодні на службу з охорони і забезпечення безпеки судових установ в одностроях з білими стрічками.

А у Навчальному центрі Служби судової охорони, що у Вінниці, було проведено інформаційно-просвітницький захід з метою підвищення обізнаності слухачів центру щодо нетерпимого ставлення до насильства, порушення прав людини, гендерного насильства та його попередження. Головною тезою заходу було: “Насильство – не є чимось неминучим, і коли воно чиниться, ми можемо і повинні зупинити його”.

Судові охоронці Територіального управління Служби судової охорони у Рівненській області долучилися до соціального перфомансу “Річ у тім…”, що пройшов на майдані Незалежності у Рівному, та висловили свою підтримку в боротьбі із насильством відносно жінок.

У соціальній кампанії було представлено 16 предметів та історій, пов’язаних з домашнім насильством, які мали місце в реальному житті. На експонатах були розміщені QR-коди відсканувавши які, рівняни мали змогу почути реальні історії людей, які постраждали від домашнього насильства або стали його свідками.

До співробітників Територіального управління Служби судової охорони у Луганській області в гості завітала голова правління громадської організації “Жіноча правозахисна група”,  голова Робочої групи з питань громадської безпеки, протидії домашньому насильству, соціальної згуртованості та гендерної рівності міста Лисичанська Ірина Нікульнікова.

Вона презентувала судовим охоронцям відео та інформаційні матеріали з питань протидії насильства над жінками.

Крім того, протягом наступних 16 днів на пунктах пропуску до судових установ Луганщини серед відвідувачів розповсюджуватимуться відповідні друковані матеріали.

Важливо, щоб кожен із нас усвідомив, що насилля проти жінки – це не міф, а реальна проблема, від якої навіть сьогодні, у ХХІ столітті, потерпає жіноча частина населення. Щороку близько 10 тисяч жінок в Україні гине від домашнього насильства, це наполовину більше, ніж від пограбувань та автомобільних катастроф.

Отож пам’ятаймо: вчасно надана допомога може врятувати чиєсь життя. Тільки об’єднавшись, ми зможемо разом сказати: “Стоп насиллю!”