flag Судова влада України

Судові охоронці, незадіяні до третього етапу двоступеневого тактико-спеціального навчання, що відбувся в Києві, підвищували рівень своєї майстерності на місцях

12 жовтня 2020, 11:04

Співробітники територіальних управлінь Служби судової охорони, які не були залучені до завершального третього етапу двоступеневого тактико-спеціального навчання, що відбувся в Києві 10 жовтня на базі Вищого антикорупційного суду, підвищували рівень своєї майстерності на місцях.

Так, співробітники Територіального управління Служби судової охорони у Житомирській області в межах тактико-спеціального навчання відточували свої професійні навички в умовах ускладнення обстановки на території управління.

Під час теоретичної частини занять судові охоронці уточнили дії наряду на посту охорони в разі виникнення різноманітних нештатних ситуацій, зокрема отримання інформації про виявлення пристрою, схожого на вибуховий.

У ході практичної частини зі співробітниками Служби відпрацьовано дії в разі застосування агресивно налаштованими громадянами каміння, палиць та цегли. Судові охоронці також вправлялися у швидкому екіпіруванні засобами індивідуального захисту.

- Мета цього тактико-спеціального навчання полягала, зокрема, у формуванні в наших співробітників необхідних професійних та морально-психологічних якостей. Навчальних та виховних цілей, що ставилися перед територіальним управлінням, досягнуто, – зазначив начальник Територіального управління Служби у Житомирській області полковник Служби судової охорони Геннадій Герасимчук.

У Черкасах до тактико-спеціального навчання співробітників Територіального управління Служби судової охорони у Черкаській області, яке пройшло на базі Будинку правосуддя обласного центру, також долучилися військовослужбовці Національної гвардії України та працівники Головного управління Національної поліції області.

Під час навчання майже 70 його учасників відпрацювали спільні завдання із забезпечення безпеки проведення судового процесу, зокрема зі стримування натовпу агресивно налаштованих осіб у їх спробах прорватися через лінію охорони на вході до судової установи, з деблокування приміщення судової установи та дії зведених підрозділів у залі судового засідання в разі ускладнення обстановки.

Такі змодельовані нештатні ситуації та виконання практичних завдань дають змогу судовим охоронцям Черкащини швидше орієнтуватися в складній обстановці та отримати навички злагодженої спільної роботи з територіальними підрозділами інших силових структур.

- Тільки постійні навчання і тренування, удосконалення та підвищення рівня професійності співробітників Служби виступатимуть гарантом безпеки в судових установах, – зазначив начальник Територіального управління Служби у Черкаській області полковник Служби судової охорони Анатолій Харенко. 

А на Херсонщині співробітники Територіального управління Служби судової охорони у Херсонської області під час тактико-спеціального навчання спільно взаємодіяли з представниками ДСНС, фахівцями вибухотехнічної служби ГУНП в Херсонській області та спецпризначенцями підрозділу ТОР Управління патрульної поліції в Херсонській області.

Спільно були відпрацьовані практичні завдання в разі загострення обстановки під час проведення  резонансних судових засідань, зокрема припинення групових порушень громадського порядку в судовій установі та забезпечення безпеки всіх учасників судового процесу

Також судові охоронці Херсонщини навчалися виявляти займання на об’єктах охорони та тактики застосування первинних засобів пожежогасіння, ознайомилися з макетами вибухонебезпечних предметів як промислового виробництва, так і саморобними, з правилами поводження в разі їх виявлення під час несення служби.

На Буковині співробітники Територіального управління Служби судової охорони у Чернівецькій області провели тактико-спеціальне заняття на базі Глибоцького районного суду.

Основна мета тренування полягала у відпрацюванні злагоджених дій співробітників Служби в разі посилення та загострення ситуації в судовій установі. Дотримання чіткого алгоритму дій під час прийняття необхідних рішень в умовах обмеженого часу, недопущення особи в стані алкогольного сп’яніння та погроз холодною зброєю, припинення масових безладів у залі суду, відбиття нападу на суддю в ході судового засідання – ці та інші навчальні завдання відпрацювали судові охоронці під час тренування.