Співробітники Служби судової охорони не лишаються осторонь проблем громадян і завжди приходять їм на допомогу і в службовий, і в позаслужбовий час.
Днями в Києві співробітники Територіального управління Служби судової охорони у м. Києві та Київській області, що несли службу з охорони Подільського районного суду міста Києва, побачили через камери спостереження, як велосипедист не помітив рекламного щита, вдарився в нього головою і впав майже біля вхідних дверей судової установи.
Судові охоронці миттю кинулися на допомогу постраждалому. Застосовуючи навички надання домедичної допомоги, здобуті під час проходження служби, та використовуючи аптечку, охоронці Феміди допомогли велосипедисту.
Виявилося, що постраждалий – громадянин Італії і подорожує столицею України на велосипеді. Після надання допомоги вдячний іноземець поїхав далі у своїх справах.
Інший випадок стався на станції метро “Вокзальна”. Старший сержант Служби судової охорони Андрій Іванченко, повертаючись додому зі служби, помітив на платформі бешкетника, який надокучав пасажирам: штовхався, розкидав їхні речі.
На зауваження співробітника Служби судової охорони він не відреагував, тож судовому охоронцю довелося застосувати до нього заходи примусу – кілька прийомів рукопашного бою. Хуліган був затриманий і переданий наряду Нацполіції України.
А в Дніпрі старший сержант Служби судової охорони Євгеній Савченко, який ніс службу з охорони Господарського суду Дніпропетровської області, побачив, як на прилеглій до суду вулиці впав чоловік і став триматися рукою в області серця. Поруч із чоловіком стояло двоє розгублених діток.
Швидко зреагувавши на ситуацію, Євгеній схопив аптечку та ковдру, підбіг до чоловіка, надав йому першу допомогу й викликав карету швидкої. Поки чекали швидку, колеги Євгенія завели діток у приміщення суду, де вони й були, доки їх не забрала мама. А чоловіка медикам довелося шпиталізували із серцевим нападом.
Не зайвим буде нагадати, що своєчасно надана кваліфікована долікарська допомога в перші 4 хвилини рятує життя. Тому зі співробітниками Служби судової охорони систематично проводяться заняття, на яких їх навчають правильно надавати долікарську допомогу, адже будь-якої хвилини може виникнути ситуація, коли їхні навички допоможуть врятувати життя людини.